Kediler Neden Kusar ?

Kedilerin kusma nedenleri çeşitlilik gösterebilir. Bazı nedenler ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilirken, bazıları geçici ve önemsiz olabilir. En yaygın nedenlerden bazıları şunlardır:

Tüy Yumağı

Kediler kendilerini temizlerken tüy yutabilirler ve bu tüyler zamanla bir yumağa dönüşebilir. Tüy yumağı mideye ulaştığında, kedinin kusması için bir uyarı mekanizması olabilir. Bu durumda malt kullanmanız sorunu çözecektir.

Kediler Neden Kusar
Yemek Değişikliği

Kedinizin beslenme alışkanlıklarını değiştirdiğinizde veya farklı bir marka kedi maması verdiğinizde, kediniz kusma yaşayabilir.

Alerjiler

Kediler de insanlar gibi bazı gıdalara veya maddelere alerjik olabilirler. Kedilerin mide bulantısı ve kusma dahil olmak üzere alerjik reaksiyonları olabilir.

Parazitler

Parazitler, kusma dahil olmak üzere, kedinizin sağlığına zarar verebilir.

Sindirim Sorunları

Kedilerin sindirim sistemleri hassastır ve bazı yiyecekler veya maddeler onların mide ve bağırsaklarını rahatsız edebilir. Sindirim sorunları, kusmanın yanı sıra ishal, kabızlık veya iştah kaybı gibi semptomlarla da kendini gösterebilir. Hastalık veya Enfeksiyonlar Kedilerde farklı hastalık ve enfeksiyonlar da kusma gibi semptomlara neden olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir